Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /DISK3/www/3947/jantipmann.cz/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Vzdušný a čistý web

V dnešní době se dbá na to, jak web vypadá a jak dobře se čte. To úzce souvisí s pojmy vzdušný a čistý web, které se vyznačují velkými prázdnými prostory, aby text byl co nejvíce „osamocen“ a klient se tak neztrácel nebo neuhýbal při čtení jinam.

Takže, mezi řádky, respektive obsahy řádků, volte odsazení cirka kolem 100-120px. Pokud máte řádek pouze pro jednu větu, kterou jste chtěli vypíchnout, můžete použít méně cca 80px

Snažte se o to, aby váš web obsahoval co nejvíce bílé barvy. Web bude o to více přehlednější a bude se v něm každý mnohem lépe orientovat.

Úpravu odsazení řádku v MioWebu uděláte přes editaci řádku (tužka) , druhá záložka pokročilé nastavení a zde horní a spodní odsazení obsahu. Počítejte s tím, že poslední element v řádku má v sobě již defaultně nastaveno odsazení 20px, takže pokud chcete mít odsazení nahoře i dole opravdu stejné, volte dolní odsazení vždy o 20px méně, tedy horní odsazení například 100px, dolní 80px.

Honza
"Každý detail je důležitý, protože jedině tak vznikne dokonalý celek."

Dejte laik mé stránce, kam pravidelně přidávám info o nových článcích a další novinky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více zde