ROZBOR WEBU

DAVIDMAJER.CZ

Zadání

 

Skype hovor s klientem

S Davidem Majerem jsme si na hodinu zavolali a vysvětlili jsme si vše, co bylo k webu potřeba. Které stránky vytvořit, jaké texty použít, jaké obrázky, jak by měl být web strukturovaný a s jakými barvami bych měl počítat.

Příprava webu

 

Nutná předehra

Než jsem se vůbec pustil do tvorby, bylo potřeba si vyjasnit základní věci.

  • Co se týče barev musel jsem použít barvy RE/MAXu, tedy červenou a modrou. Jelikož je červená agresivnější než modrá, použil jsem tuto barvu pro konverzní prvky, tedy tlačítka nebo jako malý detail do boxů.
  • Modrou barvu jsem výhradně nechal pro nadpisy, hlavičku a opět do boxů s kombinací červené.
    Primární barvou byla neutrální bílá a spousta prostoru, aby byl web svěží a čistý.
    Pro boxy jsem použil jemný stín, aby více vynikly, avšak boxy samotné byly vždy bílé, pokud pozadí za nimi bylo taktéž bílé.
  • Fontem celého webu se stal Arial. Velikost písem pro nadpisy jsem si stanovil na 60px, pro malé nadpisy 30px, pro běžné texty 16px. Posledním druhem byly podnadpisy, které jsem lehce zapracoval do pozadí světlejší šedivou a fontem o velikosti 16px.
  • Jelikož piktogram RE/MAXu je balon, potřeboval jsem jej zapracovat do webu. Balon se stal ikonou pro všechny bodové prvky na webu. Zároveň jsem ho zapracoval na pozadí, jako součást prvního řádku, kdy balon jakoby prolétává nad městem. Aby byl web přátelštější, použil jsem město se zelenými stromy, které dodávají webu atraktivitu.

Příprava byla hotová a mohl ose začít tvořit.

Tvorba webu

 

Průběh

U všech klientů, tak i tady, začínám se stavbou hlavní strany. Zvolil jsem tedy design a upravil velké fotografie, které jsou v nultém řádku a u řádku Davidovi Majerovi. Fotografie jsem musel graficky upravovat, aby je bylo možné použít na webu jako pozadí.

Hotovou první stranu jsem zaslal klientovi, který s ní souhlasil a já tak věděl, že tento design je ok a mohu jej rozšířit na další stránky. Postupně už jsem tedy zpracovával veškeré materiály a tvořil další podstránky.

Zvláštnosti a přání

 

Všechno jde

Přáním klienta bylo, aby na hlavní straně byly tři služby vedle sebe roztažené do krajů. Jelikož by by to bez grafiky nebylo ono, použil jsem boxy. Nad rámec MioWebu jsem poté kódem upravil to, že tyto boxy nemají mezi sebou žádnou mezerou a dotýkají se jak sebe, tak stran okna prohlížeče. K boxům jsem zároveň přidal efekt vyjíždění při najetí myší na ně, který v klasickém MioWebu taktéž nenajdete.

Další prosbou bylo prohlížení fotografií u home stagingu před a po. Zde byly dvě varianty a to buď naprogramování zvláštní slideru nebo použití fixního pozadí a propojení dvou řádků tak, aby to vypadalo, že jeden obrázek překrývá druhý při skrollování. Nakonec jsme použili druhou variantu.

Nad rámec MioWebu se přizpůsobovaly také obrázky na webu, které po vzoru zakulacení tlačítek a boxů dostaly stejné zakulacení a z boxu ještě stín. Obrázky tak vstupují jemně do popředí.

KONTAKT

NAPIŠTE MI

Máte zájem o spolupráci? Stačí mě pozvat na oběd a rád s vámi proberu vše, co budete potřebovat.

FACEBOOK

Honza Tipmann
Můj Fb

SKYPE

Honza T.

E - MAIL

honza
@jantipmann.cz
Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.