Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /DISK3/www/3947/jantipmann.cz/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Sdílení stránky na FB

Když chce vaše stránky někdo nasdílet, musíte být na to připraveni. Prakticky vám dává možnost zveřejnit váš příspěvek přes zeď dotyčného a tak je potřeba příspěvek dopředu připravit a vyladit. Díky tomu se budou vaše stránky při sdílení správně zobrazovat a vy můžete získat další klienty.

Sdílecí bannery

Rozměrově jsou na tom sdílecí bannery stejně jako reklamní bannery, tedy 1200×627 px. Rozdíl je v tom, že u těchto bannerů nedochází k žádné kontrole a jednoduše co si do banneru dáte, to se bude sdílet. Sdílecí banner tedy můžete udělat podobně jako reklamní, ale pravděpodobně do něj dáte více textu.

Užitečným nástrojem pro tyto sdílecí bannery je facebook debugger https://developers.facebook.com/tools/debug/sharing/ .

Debugger je užitečný pomocník při vytváření facebook atributů pro nějakou stránku, kterou chcete připravit na sdílení.

Facebook atributy se skládají z titulku (og:title), popisku (og:description) a obrázku (og:image). Jestliže používáte nějakou šablonu, tak pravděpodobně budete mít k dispozici jen vyplnění nějakých políček pro atributy. Jestliže si stránky tvoříte sami, budete muset atributy doplnit do kódu, právě přes zmíněné „og“ parametry.

Vraťme se ale zpět k debuggeru. Pokud vaši stránku připravíte na sdílení a vyplníte tedy fb atributy, je potřeba nyní facebooku říci, že jste tak udělali. On zareaguje kontrolou vaší stránky a stáhne si právě ony atributy. Ty zpracuje a zobrazí je. Toto všechno za vás dělá debugger, kam zadáte URL vaší stránky a kliknete na „Debug“. Facebook stránku zkontroluje, projde vlastní databázi a zobrazí to, co má u sebe uložené. Pokud nic, nabídne tlačítko „Fetch new information“, na které klikněte pro zkontrolování stránky. Poté je pro vás důležitý řádek Link Preview, kde je náhled toho, jak bude stránka vypadat na zdi fb po sdílení.

Občas se stane, že si facebook atributy nestáhne hned na poprvé, je proto potřeba opakovat proces. V takovém případě klikněte na tlačítko „Scrape Again“.

Jestliže za nějakou dobu atributy změníte, musíte opět facebooku říci, že došlo ke změně, aby si mohl načíst nová data, proto tedy postup s debuggerem použijte vždy, když uděláte změny u FB atributů sdílené stránky.

V bodech:

  1. Vyplňte u stránky FB atributy
  2. Vložte URL stránky do debuggeru a klikněte na „Debug“
  3. FB zobrazí informace, které má z sebe uložené
  4. Pokud žádné, objeví se tlačítko „Fetch new information“
  5. Po kliknutí nebo pokud FB bude mít o stránce nějaká data, uvidíte vše co FB o vaší stránce ví
  6. Zaměřte se na řádek Live preview s náhledem příspěvku
  7. Pokud nebude vše v pořádku, klikněte na tl. „Scrape Again“ a znovu zkontrolujte.

Jestliže později provedete změny u FB atributů dané stránky, opakujte všechny výše uvedené kroky.

Honza
"Každý detail je důležitý, protože jedině tak vznikne dokonalý celek."

Dejte laik mé stránce, kam pravidelně přidávám info o nových článcích a další novinky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více zde