Ahoj, jsem Honza

Přečtěte si něco o mně a poznejte mě blíže :)

V kostce

Jsem odmalička kreativní člověk a nevzdávám se jen proto, že něco nefunguje nebo nejde. Vždy najdu řešení. Ve Firmě 2.0 jsem pracoval na vývoji MioWebu. Dále se věnuji strategii a psychologii webů a také grafice.

Jako grafik a správce webů spolupracuji s SmartEmailing, Social Sprinters, ThinkEasy a další... Tvořím webové stránky klientům, kóduji různé mini aplikace k MioWebu nebo SmartEmailingu, provozuji aplikaci YourCover, tvořím a kreslím design webových aplikací se zapracováním UX.

A aby toho nebylo málo, rozvíjím vlastní projekt jako jsou Kluci v praxi.

 

Krušné začátky

Má cesta na začátku nebyla snad, jaká ale je, že? Webové stránky jsem dříve psal celé sám. Neexistoval žádný MioWeb nebo podobné aplikace. Vše se muselo psát ručně pomocí programovacích jazyků. Díky tomu jsem se naučil psát weby v HTML a CSS. Jenže čas plynul, weby se zdokonalovaly, přišly nové programovací jazyky a na to už jsem byl krátký.

Jednoduše nejsem programátor a nikdy nebudu, a tak jsem webdesign na nějakou chvíli odložil. V té době jsem začal studovat obor psychologie, který mě vždy přitahoval.

 

Start z nuly

Po vystudování psychologie jsem toužil potom se k webdesignu vrátit. Začal jsem zase kreslit
ve Photoshopu, zase jsem zkoušel dělat weby, ale měl jsem pocit, jakoby mi ujela doba.

Ne neujela, jednoduše jsem poznal, že i to co jsem vytvářel předtím bylo špatné, velmi špatné... V té době jsem nastoupil do MioWebu na pozici technické podpory. Tvůrce MioWebu Martin je grafik, a tak jsem se od něj chtěl učit při mé práci. Ukázal jsem mu nějaké mé práce a reakce byla taková, že jsem ty hodiny kreslení považoval v tu chvíli za ztrátu času (teď už se mu ale nedivím). Jenže ja se zase vrátil a tvořil. 

Začal jsem se zdokonalovat, vzdělával jsem se, kreslil jsem. Neustále jsem rozšiřoval své dovednosti až jsem začal sklízet ovoce.

Karta se obrátila

Lidem se můj styl designu začal líbit a to mě nakoplo. Začal jsem tvořit ještě více, ještě více jsem tvořil a nakonec se mi dostalo uznání i právě od člověka, který mě kdysi skoro od kreslení odradil a to pro mě hodně do dnes znamená.

Musel jsem ale nakreslit desítky webů, abych se dokázal dostat tam, kde jsem nyní. Výhodou pro mne byla právě psychologie, kterou jsem do webů začal aplikovat. Díky tomu jsem o webech začal přemýšlet jinak. Snažím se tvořit weby aby byly funkční, dávaly smysl a byly strukturově správné. Spojil jsem tedy to, co jsem se učil ve škole s tím, co jsem dělal o volném čase.

Současnost

A co dělám dnes?

  • Nadále stavím weby pro své klienty.
  • Provozuji aplikaci Yourcover.
  • Kreslím mobilní a webové aplikace.
  • Vedu tým Kluci v praxi a firmu Your World.
  • Jsem poradcem vývojového týmu.
  • Školím webdesign a strukturu webu.
  • A nyní mám již také online kurz MioDesign v praxi.

Jsem velmi rád, že se mi podařilo kurz natočit. Je to pro mě další milník a přeji si, abyste si z kurzu odnesli maximum a vaše weby měly hlavu a patu :)