AHOJ, JSEM HONZA

PŘEČTĚTE SI O MNĚ

Stručné info

V KOSTCE

Jsem odmalička kreativní člověk a nevzdávám se jen proto, že něco nefunguje nebo nejde. Vždy najdu řešení. Ve Firmě 2.0 jsem pracoval na vývoji MioWebu. Dále se věnuji strategii a psychologii webů a také grafice.

Jako grafik a správce webů spolupracuji s SmartEmailing, Social Sprinters, ThinkEasy a další... Tvořím webové stránky klientům, kóduji různé mini aplikace k MioWebu nebo SmartEmailingu, provozuji aplikaci YourCover, tvořím a kreslím design webových aplikací se zapracováním UX.

A aby toho nebylo málo, rozvíjím vlastní projekt jako jsou Kluci v praxi.

Start

KRUŠNÉ ZAČÁTKY

Má cesta na začátku nebyla snad, jaká ale je, že? Webové stránky jsem dříve psal celé sám. Neexistoval žádný MioWeb nebo podobné aplikace. Vše se muselo psát ručně pomocí programovacích jazyků. Díky tomu jsem se naučil psát weby v HTML a CSS. Jenže čas plynul, weby se zdokonalovaly, přišly nové programovací jazyky a na to už jsem byl krátký.

Jednoduše nejsem programátor a nikdy nebudu, a tak jsem webdesign na nějakou chvíli odložil. V té době jsem začal studovat obor psychologie, který mě vždy přitahoval.

Pokračování

START Z NULY

Po vystudování psychologie jsem toužil potom se k webdesignu vrátit. Začal jsem zase kreslit
ve Photoshopu, zase jsem zkoušel dělat weby, ale měl jsem pocit, jakoby mi ujela doba.

Ne neujela, jednoduše jsem poznal, že i to co jsem vytvářel předtím bylo špatné, velmi špatné... V té době jsem nastoupil do MioWebu na pozici technické podpory. Tvůrce MioWebu Martin je grafik, a tak jsem se od něj chtěl učit při mé práci. Ukázal jsem mu nějaké mé práce a reakce byla taková, že jsem ty hodiny kreslení považoval v tu chvíli za ztrátu času (teď už se mu ale nedivím). Jenže ja se zase vrátil a tvořil. 

Začal jsem se zdokonalovat, vzdělával jsem se, kreslil jsem. Neustále jsem rozšiřoval své dovednosti až jsem začal sklízet ovoce.


Cílová rovinka

KARTA SE OBRÁTILA

Lidem se můj styl designu začal líbit a to mě nakoplo. Začal jsem tvořit ještě více, ještě více jsem tvořil a nakonec se mi dostalo uznání i právě od člověka, který mě kdysi skoro od kreslení odradil a to pro mě hodně do dnes znamená.

Musel jsem ale nakreslit desítky webů, abych se dokázal dostat tam, kde jsem nyní. Výhodou pro mne byla právě psychologie, kterou jsem do webů začal aplikovat. Díky tomu jsem o webech začal přemýšlet jinak. Snažím se tvořit weby aby byly funkční, dávaly smysl a byly strukturově správné. Spojil jsem tedy to, co jsem se učil ve škole s tím, co jsem dělal o volném čase.

SOUČASTNOST

A CO DĚLÁM DNES?

Marketingový manažer

FAPI

S FAPI Postupně aktualizujeme celý projekt, optimalizujeme procesy a vytváříme nové reklamní kampaně.

Majítel, mentor a kouč

Web a marketing s úsměvem

Společně s mými kolegy školíme a mentorujeme nové tvůrce webů. Kromě toho vedu a rozvíjím svůj marketingový tým.

Majitel vzdělávacího on-line portálu

Edutu

S kolegy vytváříme postupně on-line vzdělávací portál pro současné i nové on-line podnikatele.