O mně

Přečtěte si můj příběh

Nejsem jen grafik. O věcech přemýšlím tak, aby fungovaly pro cílového zákazníka. Porozumění projektu je pro mě zásadní.

Krušné začátky

Má cesta na začátku nebyla snadná, jaká ale je, že? Webové stránky jsem dříve psal celé sám. Neexistoval žádný Mioweb, Elementor nebo podobné aplikace. Vše se muselo psát ručně pomocí programovacích jazyků. Díky tomu jsem se naučil psát weby v HTML a CSS. Jenže čas plynul, weby se zdokonalovaly, přišly nové programovací jazyky a na to už jsem byl krátký.

Jednoduše nejsem programátor a nikdy nebudu (nikdy neříkej nikdy…), a tak jsem webdesign na nějakou chvíli odložil. V té době jsem začal studovat obor psychologie, který mě vždy přitahoval. Zatím jsem ale netušil, že tyto dva, na první pohled, vzdálené obory nakonec trochu spojím.

Start z nuly

Po vystudování psychologie jsem toužil potom se k webdesignu vrátit. Začal jsem zase kreslit ve Photoshopu, zase jsem zkoušel dělat weby, ale měl jsem pocit, jakoby mi ujela doba.

Ne neujela, jednoduše jsem poznal, že i to co jsem vytvářel předtím bylo špatné, velmi špatné… V té době jsem nastoupil do Miowebu (aplikace pro tvorbu webů) na pozici technické podpory. Tvůrce Miowebu Martin je grafik, a tak jsem se od něj chtěl učit při mé práci. Ukázal jsem mu nějaké mé práce a reakce byla taková, že jsem ty hodiny kreslení považoval v tu chvíli za ztrátu času (teď už se mu ale nedivím). Jenže já se zase vrátil a tvořil. 

Začal jsem se zdokonalovat, vzdělával jsem se, kreslil jsem. Neustále jsem rozšiřoval své dovednosti až jsem začal sklízet ovoce.

Není důležitá dokonalost, ale pokrok. Neustále jsem se zdokonaloval.

Lidem se můj styl designu začal líbit a to mě nakoplo. Začal jsem tvořit ještě více, ještě více jsem tvořil a nakonec se mi dostalo uznání i právě od člověka, který mě kdysi skoro od kreslení odradil a to pro mě hodně do dnes znamená.

Musel jsem ale nakreslit desítky webů, abych se dokázal dostat tam, kde jsem nyní. Výhodou pro mne byla právě psychologie, kterou jsem do webů začal aplikovat. Díky tomu jsem o webech začal přemýšlet jinak. Snažím se tvořit weby aby byly funkční, dávaly smysl a byly strukturově správné. Spojil jsem tedy to, co jsem se učil ve škole s tím, co jsem dělal o volném čase.

A dnes?

O tvorbě webu jsem napsal knihu WebSkicák. Také jsem se stal součástí firmy S ÚSMĚVEM s.r.o., kde vytváříme weby pro klienty, vzděláváme je a spravujeme jejich marketing.

V roce 2021 jsme zároveň s kolegy spustili ambiciózní projekt webovkysusmevem.cz, kde dáváme lidem možnost vybrat si předpřipravený web a ten si jednoduše upravit.

Rok 2022 oproti jiný rokům nebude ve znamení nových projektů, ale vylepšování těch současných. Na nové projekty se ale těším u klientů.

Jste připraveni pracovat na vašem webu? Pusťme se do práce

FORMULÁŘ

Vyplňte a odešlete.

Nechte si zdarma zkontrolovat váš web

Natočím vám 30 minutové video, kde vám prozradím co konkrétně na vašem webu je správně nebo naopak. Vše vám ukážu a popíšu přímo na vašem webu.