O mně

Přečtěte si o mně

V kostce

Jsem odmalička kreativní člověk a nevzdávám se jen proto, že něco nefunguje nebo nejde. Vždy najdu řešení. Ve Firmě 2.0 jsem pracoval na vývoji Miowebu. Dále se věnuji strategii a psychologii webů a také grafice.

Jako grafik a správce webů spolupracuji s SmartEmailing, Social Sprinters, ČVUT a další… Tvořím webové stránky klientům, provozuji aplikaci YourCover, tvořím a kreslím design webových aplikací se zapracováním UX.

A aby toho nebylo málo, rozvíjím vlastní firmu S ÚSMĚVEM s.r.o. s kolegy.

Můj úplně první projekt. Děs, že? 😀

Krušné začátky

Má cesta na začátku nebyla snadná, jaká ale je, že? Webové stránky jsem dříve psal celé sám. Neexistoval žádný Mioweb nebo podobné aplikace. Vše se muselo psát ručně pomocí programovacích jazyků. Díky tomu jsem se naučil psát weby v HTML a CSS. Jenže čas plynul, weby se zdokonalovaly, přišly nové programovací jazyky a na to už jsem byl krátký.

Jednoduše nejsem programátor a nikdy nebudu, a tak jsem webdesign na nějakou chvíli odložil. V té době jsem začal studovat obor psychologie, který mě vždy přitahoval.

Start z nuly

Po vystudování psychologie jsem toužil potom se k webdesignu vrátit. Začal jsem zase kreslit ve Photoshopu, zase jsem zkoušel dělat weby, ale měl jsem pocit, jakoby mi ujela doba.

Ne neujela, jednoduše jsem poznal, že i to co jsem vytvářel předtím bylo špatné, velmi špatné… V té době jsem nastoupil do MioWebu na pozici technické podpory. Tvůrce Miowebu Martin je grafik, a tak jsem se od něj chtěl učit při mé práci. Ukázal jsem mu nějaké mé práce a reakce byla taková, že jsem ty hodiny kreslení považoval v tu chvíli za ztrátu času (teď už se mu ale nedivím). Jenže ja se zase vrátil a tvořil. 

Začal jsem se zdokonalovat, vzdělával jsem se, kreslil jsem. Neustále jsem rozšiřoval své dovednosti až jsem začal sklízet ovoce.

Jeden z nakreslených webů, který šel rovnou do šuplíku

Karta se obrátila

Lidem se můj styl designu začal líbit a to mě nakoplo. Začal jsem tvořit ještě více, ještě více jsem tvořil a nakonec se mi dostalo uznání i právě od člověka, který mě kdysi skoro od kreslení odradil a to pro mě hodně do dnes znamená.

Musel jsem ale nakreslit desítky webů, abych se dokázal dostat tam, kde jsem nyní. Výhodou pro mne byla právě psychologie, kterou jsem do webů začal aplikovat. Díky tomu jsem o webech začal přemýšlet jinak. Snažím se tvořit weby aby byly funkční, dávaly smysl a byly strukturově správné. Spojil jsem tedy to, co jsem se učil ve škole s tím, co jsem dělal o volném čase.

A dnes?

O tvorbě webu jsem napsal knihu WebSkicák. Také jsem se stal součástí firmy S ÚSMĚVEM s.r.o., kde vytváříme weby pro klienty, vzděláváme je a spravujeme jejich marketing.

V roce 2021 jsme zároveň s kolegy spustili ambiciózní projekt webovkysusmevem.cz, kde dáváme lidem možnost vybrat si předpřipravený web a ten si jednoduše upravit.

Rok 2022 oproti jiný rokům nebude ve znamení nových projektů, ale vylepšování těch současných. Na nové projekty se ale těším u klientů.

Máte zájem o spolupráci? Neváhejte mi napsat. Domluvíme si společné zavolání a probereme možnou spolupráci.