Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /DISK3/www/3947/jantipmann.cz/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Jak zpřesnit Google Analytics

Mít přesná data je základ každé analýzy. U webů se nejčastěji pro analýzu dat návštěvnosti a chování lidí na webu používá Google Analytics. Mnozí z vás ho jistě používají, avšak jednu věc možná nevíte a výrazně vám to může zkreslit výstupní data.

Nejčastějším návštěvníkem webových stránek jste vy sami. Ať už při úpravách webu nebo kontrolách, je běžné, že za den se na web podíváte více než 100x. Pokud bychom si to spočítali, tak za týden máte statistiku vyšší o 700 zobrazení a za měsíc o 3 100 zobrazení. To není nijak závratné číslo, avšak pokud s webem začínáte, je pro vás toto číslo dost matoucí.

Nehledě na to, že vaše vstupování na stránku ovlivňuje i měřené chování na webu a vznikají tak nelogické návaznosti, protože přeskakujete mezi stránkami, které třeba nemáte ani zveřejněné. No, prostě vzniká z toho směs dat, kterou nemůžete brát vážně a to je škoda.

Na toto existuje jednoduchá pomůcka filtru, kdy vyřadíte z měření vaší IP adresu a GA vás přestane měřit, čímž se zpřesní všechna data.

Návod

V GA na nástěnce s vaším webem klikněte vpravo dole na „Správce“ a poté ve třetím sloupci na „Filtry“. Otevře se vám nabídka s oranžovým tlačítkem „Přidat filtr“. Klikněte a dostanete se k tvorbě nové filtru. Nyní vyplňte jméno filtru. Typ filtru nechte na možnosti „předdefinované“ a dále vyberte  ve třech boxech možnosti „Vyloučit“, „provoz z IP adres“ a „které se rovnají“.

Do pole níže je nyní potřeba vyplnit vaší IP adresu. Tu najdete například zde: mojeIP

Poté už jen uložte a je hotovo. Od této chvíle se vám vyřadí IP adresa, se kterou vstupujete na web ze statistik. (pozor: nefunguje zpětně)

IP adresa není adresou počítače, ale adresou na kterou se počítač připojuje řekněme v dané místnosti. Pokud jste tedy například v kavárně, bude IP adresa jiná, než u vás doma. Doporučuji tedy zjišťovat IP adresu vždy z toho místa, odkud nejčastěji pracujete. Pokud je těchto míst více, použijte filtr na všechna místa.

Honza
"Každý detail je důležitý, protože jedině tak vznikne dokonalý celek."

Dejte laik mé stránce, kam pravidelně přidávám info o nových článcích a další novinky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více zde