Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /DISK3/www/3947/jantipmann.cz/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Efektní ghost tlačítka

Tzv. Ghost button můžeme spatřit na webech zhruba od roku 2014. Od té doby se velmi rychle dostali do návrhů velkého počtu webových stránek. O která tlačítka jde?

Ghost button se vyznačují čistotou a jednoduchostí a poznáme je tak, že jsou bez výplně a mají pouze pár pixelový okraj. Tedy pokud se podíváte na hlavní stranu mého blogu, uvidíte v nultém řádku ghost tlačítko.

Tyto tlačítka se staly pro některé grafiky až skoro vysvobozením, protože spojují efektivnost a atraktivitu. Jelikož je tlačítko základní konverzní prvek a musí být tedy vidět, často se kvůli tomu musel „ohýbat“ návrh designu. Tomu je už ale naštěstí pryč, protože ghost tlačítka tyto problémy vyřešili.

Tento typ tlačítek doporučuji využívat pouze na stránkách s tzv. flat designem, nebo-li plochým designem s minimálním počtem 3d prvků nejlépe úplně bez nich. Používat je poté můžete ideálně na celostránkovém řádku, to znamená, že pokud máme stránku přes celou obrazovku, kde máme pouze úvodní text a na pozadí fotografii, pod text můžeme použít ghost tlačítko. Další využití je například ve dvojici s jiným tlačítkem, které již bývá s výplní. (viz. můj blog).

Většinou se tedy jedná o tlačítka, která používáme na vrchu stránek v nultém řádku, tedy v intru. Jestliže je tlačítko samotné, volíme jej trochu větší, aby bylo dostatečně vidět, protože tlačítko je bez výplně a je tak méně výrazné.

Co se týče barev, tak používáme vždy stejnou barvu okraje jako pro barvu písma uvnitř.

Honza
"Každý detail je důležitý, protože jedině tak vznikne dokonalý celek."

Dejte laik mé stránce, kam pravidelně přidávám info o nových článcích a další novinky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více zde