Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /DISK3/www/3947/jantipmann.cz/www/wp-includes/post-template.php on line 284

Je důležitější design nebo obsah?

Věčná otázka pro ty, kteří tvoří webové stránky. Je důležitější mít na webu kvalitní obsah nebo naopak na obsahu zase tolik nezáleží a je lepší mít atraktivní web, který přitáhne a udrží spoustu návštěvníků? V tomto článku se na tuto otázku podíváme a rozlouskneme, co je důležitější.

Obsah webu

Obsah je ten prvek, která „přinutí“ návštěvníky vrátit se na web, který zajišťuje stoupání ve vyhledávačích z pohledu pozic a ruku v ruce vylepšuje SEO. To je asi to hlavní, co zajímá většinu majitelů webových stránek. Být první ve vyhledávačích znamená, že vás lidé mnohem snáz najdou. Obsah dává vašemu webu život, protože budováním obsahu zajišťujete to, že vaše stránky žijí, že je budujete a vylepšujete. Takže teď by se mohlo zdát, že máme jasného vítěze a tedy i odpověď na otázku v názvu článku. Jenže co na to design? 🙂

Design webu

Grafika webu nebo-li design webu je to, co dělá vaše stránky atraktivní. Šance, že se na vaše stránky podívají lidé znovu, pokud budou špatné, nepřehledné nebo nudné, je velmi malá. Jestliže budete designem nudit nebo ho jednoduše nepřizpůsobíte, lidé budou otráveně odcházet a do webu se ani nezačtou. Design ale není jen o tom, jestli jsou stránky atraktivní nebo nudné. Design především pracuje s rozmísťováním prvků, se strukturou. Jednoduše řečeno, proto aby byl web přehledné, čistý a návštěvníci se v něm jednoduše orientovali, musíte mít dobrý design. Pokud tomu tak nebude, lidé budou zmatení, otrávení a z webu odcházejí za účelem hledat kdekoliv jinde, jen ne u vás. No a design je zpět, že? Takže, co je důležitější?

JinJang

Tak jako známý koncept JinJang, vyjadřující dvě odlišné síly, které se doplňují a tvoří celek, můžeme stejný koncept aplikovat i na obsah a design webu. Jedno bez druhého nebude nikdy fungovat na 100%. Odpověď tedy nejde jednoznačně definovat a nikdo tomu tak nebude.

Pokud na webu budete mít skvělé texty a nudný obsah, přijdete o všechny návštěvníky, kteří alespoň trochu koukají na design. Jestliže na webu budete mít atraktivní design, ale bude vám chybět kvalitní obsah, lidé se sice pokochají, ale odejdou všichni ti, kteří se pídí hlavně po obsahu.

Neopomíjejte obsah webu, nevykašlete se ale ani na design. Dělejte obojí a obojí vylepšujte. Jen díky tomu dokážete zvyšovat potenciál vašich stránek.

Honza
"Každý detail je důležitý, protože jedině tak vznikne dokonalý celek."

Dejte laik mé stránce, kam pravidelně přidávám info o nových článcích a další novinky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více zde