Co je landing page?

Přenesme se na chvíli do světa, kde web představuje váš krámek a tím pádem landing page je jakousi výlohou. Je to to první, co zákazník spatří. Zde se rozhoduje, jestli zákazník vstoupí dovnitř nebo půjde dál.

Landing page = Vstupní strana

Landing pages se často používají u kampaní nebo placených reklam, kdy zákazníka přivádíte, skrze reklamy na Facebooku nebo PPC, na váš web konkrétně na vaší landing page a zde se zákazník rozhoduje, jestli vstoupí nebo odejde. A samozřejmě pokud vstupní stránku odfláknete, budou pravděpodobně vaše konverze velmi nízké.

Vstupní strana = Hlavní strana? NE!

Nepleťte si ale tuto stránku s hlavní stranou webu. Jde o dvě naprosto rozdílné stránky. Zatímco landing page má za cíl zaujmout pro jedno téma z vašeho webu, úvodní stránka je jakýmsi rozcestníkem pro vaše všechny stránky, pro váš celý web.

Bohužel poslední dobou se sem tam objevují landing page jako hlavní strana webu, což je rozhodně špatně! Možná tím získáte pár odvážlivců, ale to spíše jen proto, protože neví, jak se z landing page jinak dostat k dalšímu obsahu. Zákazníky nesmíte mást, proto landing page nikdy nedávejte jako hlavní stranu webu.

Co by taková landing page měla obsahovat? To se dozvíte tady: http://www.jantipmann.cz/landing-page-co-musi-obsahovat/

Honza
"Každý detail je důležitý, protože jedině tak vznikne dokonalý celek."

Dejte laik mé stránce, kam pravidelně přidávám info o nových článcích a další novinky

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více zde